Společnost Pressol Tschechien s.r.o. patří k předním evropským výrobcům mazací a dílenské techniky a je součástí nadnárodního koncernu PRESSOL. V průběhu roku 2015 se rozhodla vybudovat nové prostory v blízkosti Tachova a tam přestěhovat výrobní provoz se stávajících lokalit a vybudovat centrum logistických služeb pro celou Evropu.

Naše společnost připravila návrh řešení ICT infrastruktury, který se dotýkal vedle návrhu topologie pevné a bezdrátové sítě a jejího řízení a správy také oblasti návrhu hlasového systému. Zvláštností zakázky byl požadavek na dodržení velmi přesného harmonogramu přestěhování a zprovoznění jednotlivých IT systémů a jejich podpora zejména v okamžiku spuštění nové expedice. Netřeba dodávat, že pro obě zmíněné činnosti byl určen extrémně krátký časový prostor. I proto byla nutná detailní příprava s porytím všech rizik, které bylo možné očekávat.

Kompletní ICT infrastruktura a IT technologie byly finálně přestěhovány a zprovozněny během týdne, čímž se podařilo splnit zadání a cíl zákazníka.