Národní galerie v je státní organizace spravující největší sbírku výtvarného umění v Česku. Umění ze svých sbírek vystavuje v několika budovách v Praze, které jsou významnými kulturními památkami.

Pro potřeby svých zaměstnanců, partnerů a návštěvníků se Národní galerie rozhodla ve vybraných objektech v Praze poskytovat bezdrátové Wi-Fi připojení a pro realizaci této sítě si vybrala naši společnost.

Klíčovým úkolem pro zdárnou realizaci zakázky byla instalace „neviditelné" strukturované kabeláže, přičemž přístupy do některých částí objektů byly časově velmi omezené. Všechny budovy patří mezi kulturní památky, a proto bylo nutné vymyslet takový způsob instalace, kdy kabeláž je zcela ukryta zrakům návštěvníků a současně nenarušuje historický ráz interiéru budov. Jednalo se například o Veletržní palác, Palác Kinských nebo Klášter sv. Anežky České.

Samotné nasazení a konfigurace Cisco Wi-Fi technologie včetně 802.1x byla již celkem rutinní záležitost. A to včetně konfigurace clusterového kontrolérového řešení s captive portálem pro návštěvníky a ověřování uživatelů pomocí 802.1x ve vnitřních systémech zákazníka.

Těší nás, že jsme náročnou realizaci v historických budovách úspěšně zvládli a můžeme se pochlubit i touto významnou referenční zakázkou.